Haber

Cezayir Başbakanı, Tunuslu mevkidaşıyla ikili ilişkileri görüştü

Cezayir Başbakanı Eymen bin Abdurrahman, Tunuslu mevkidaşı Necla Buden ile iki ülke ortasındaki iş birliğinin güçlendirilmesini görüştü.

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Cezayir’e resmi bir ziyaret gerçekleştiren Tunus Başbakanı Buden’in, Başbakan Bin Abdurrahman tarafından havaalanında karşılandığı belirtildi.

Açıklamada, Cezayir ve Tunus cumhurbaşkanlarının iki ülkenin stratejik, entegrasyon ve kalkınma iş birliklerinin güçlendirilmesi tarafındaki direktiflerine vurgu yapıldı.

Bin Abdurrahman ile Buden’in Hükümet Sarayı’nda bir ortaya geldiği aktarılan açıklamada, iki başbakanın cumhurbaşkanlarınım direktifleri ışığında ikili iş birliğini geliştirmenin yollarını gözden geçirdiği kaydedildi.

Açıklamada, tarafların iş birliği düzeneklerini canlandırma, çeşitli ortak projeleri takip etme ve ekonomi alanındaki iş birliğini geliştirme konusundaki kararlılıklarını yenilediği vurgulandı.

Tunus Başbakanı Buden’in ziyareti, Cezayir Dışişleri Bakanı Ramtan Lamamra’nın Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun’un mesajını Tunuslu mevkidaşı Kays Said’e iletmesinden 2 gün sonra gelmesi dikkati çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu