Haber

İçişleri Bakanı Soylu, Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti İstanbul İl Başkanlığı Açıklaması

AK Parti’nin MHP ile kurduğu Cumhur İttifakı’na mensup İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bizimki sadece bir seçim ittifakı değil, bir seçim birliği. Bu aslında medeniyetimizin bize emrettiği ve hissettiren bir birlikteliktir. ve birlikte olma yükümlülüğümüzü ortaya koyuyor.” söz konusu.

Eyüpsultan’da Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığını ziyaret eden AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türkiye’de gelecek nesillere büyük bir miras bıraktıklarını söyledi.

Soylu, “Bizimki sadece bir seçim ittifakı değil, bir seçim birliği. Bu aslında medeniyetimizin bize emrettiği ve bir arada olma zorunluluğunu hissettiren bir birlik. Bu bir birlik, bir buluşma.” söz konusu.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatan Soylu, “Bize karşı olanlar, Türkiye’yi 1919 öncesi duruma döndürmek, ülkemizi vesayet ve manda yoluyla işgal etmek için 15 Temmuz’u denediler. Ondan önce de denediler, çok saldırılar düzenlediler. 15 Temmuz’da hem “Akıllarıyla, hem teknolojileriyle hem de eylemleriyle bunu gerçekleştirmek istediler. Vatan evlatları sokaklara döküldüler ve bu vatanı, bu vatanı, geçmişin bütün emanetlerini, hatta geleceğe bırakacaklarımızın çoğunu elimizden almak isteyenlere fırsat vermediler.”

Cumhur İttifakı’nın bir değerler buluşması olduğunu söyleyen Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün Fatih ve Yavuz’un çizdiği yolu izliyoruz. Şu anda huzurunda bulunduğumuz Eyüp Sultan’ımız, Mevlanamız ve Hacı Bektaş’ımızın çizdiği yolu izliyoruz. Bunların tüm değerleriyle donatılmış bir yolda ilerliyoruz.” Bizimki hesaplı bir birlik, ittifaktır.Bizimki doğru, samimi bir birlikteliktir. Bizimki sadece bu seçime ait bir birlik değil.

Soylu, Ülkü Ocaklarının Türkiye’nin bir gerçeği olduğunu, hakkı, adaleti, Türk örf ve adetlerini, İslam’ın tüm sloganlarını temsil ettiğini kaydetti.

Bakan Soylu, “Sizler ülkemizin meseleleriyle, medeniyetimizle, geleceğimizle örnek insanlarsınız. Yaşam tarzınızla, yaşamınız ve bundan sonraki yürüyüşünüzle örnek insanlarsınız. Bunu siz sağlıyorsunuz. Şimdi bunun asıl sahibi siz olacaksınız. Türk Yüzyılı.” sözlerini kullandı.

haber-polatli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu