Haber

İmamoğlu, İstanbul’un deprem eylem planını bu ay sonunda paylaşacaklarını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eylem planını bu ay sonunda İstanbul’da açıklayacaklarını söyledi.

İmamoğlu, Yenikapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’ni ziyaret ettiğini söyledi.

Burada gönüllülerle görüşmeye gelen İmamoğlu, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İmamoğlu, daha sonra basına yaptığı açıklamada, İBB’nin kuvvetli bir şekilde deprem bölgesinde olduğunu söyledi.

Bölgede 3 binin üzerinde personel ve 2 binin üzerinde aracın bulunduğunu belirten İmamoğlu, “Bu alanda çok güçlü vinçlerimiz var. Diğer çok güçlü donanımlı araçlarımızla birlikte sahada gezen araçlarımız var. Çeşitli bir ekip gönderdik. Öncelikle arama kurtarma ekibi çok yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.Sayı 1000’e yakın.Hala devam ediyor ama ne yazık ki sona yaklaşıyoruz.” ifadeleri kullandı.

Bölgede devam eden sağlık ve sosyal hizmetler, İSKİ altyapı onarım çalışmaları, seyyar tuvalet ve duşlar, barınma ve tahliye sağlayan iki vapur, veteriner hekimliği, seyyar fırın ve mutfak hakkında bilgi veren İmamoğlu, şöyle konuştu:

“İstanbul’daki 14 Cumhuriyet Halk Partili belediye de yanımızda. Koordinasyon için adımlar attık. Hatay’da yine onlarla birlikte hareket ediyoruz. Bununla da yetinmedik açıkçası. Türkiye’de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. 11 büyükşehir belediyesi başta olmak üzere Türkiye’nin diğer belediyeleri ile işbirliği içindeyiz.

İmamoğlu, İstanbul’da deprem olma ihtimaline ilişkin de, “Şimdi tabii ki ilk akla gelen İstanbul sorunu… İstanbul Planlama Ajansı aracılığıyla, kurumlarımızın diğer birimleri aracılığıyla, projeyi genişleterek. Bilim kurulu oluşturduk, yaklaşık 4 yıldır yaptığımız ve daha önce yaptığımız mevcut bilgi birikimimizi bir araya getirdik, bu ay sonunda bütünleşik bir biçimde kamuoyunun karşısına çıkacağız ve duyurusunu yapacağız. hareket planı.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu