Haber

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Patruşev: Ortadoğu’daki son krizi ABD kışkırttı

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patrushev, bugün Tomsk şehrinde düzenlenen bir toplantıda, “ Washington’un Orta Doğu’daki durumun feci bir şekilde tırmanmasına yol açan ve şu anda siviller arasında büyük kayıplara yol açan politikası“dedi.

ABD, Filistin-İsrail çatışmasının çözümüne yardımcı olmak yerine tam tersine bölgeye silah sağlayarak ve uçak gemileri göndererek çatışmanın tırmanmasına katkıda bulunuyor.” dedi Patrushev, “ Aynı zamanda küresel hakimiyeti sürdürme ve yalnızca kendi güvenliklerini sağlama hedefinin peşinde koşuyorlar.” ekledi.

‘Avrupa Rus gazı almasın diye Kuzey Akım’ı patlattılar’

Güvenlik Konseyi Sekreteri Patruşev, ABD’nin Ukrayna krizinden faydalanarak Avrupa ile Rusya arasındaki ekonomik ilişkileri koparmak ve ekonomik rakiplerini ortadan kaldırmak için kullandığını belirtti. ABD ekonomik sorunlarını diğer ülkelerin pahasına çözüyor. Avrupa Rusya’dan gaz alamasın diye Kuzey Akımlarını havaya uçurdular.“R” kelimesini kullandı.

Bakan Joe BidenUkrayna ve İsrail’e askeri yardım Nesiller boyu ABD güvenliğine fayda sağlayacak akıllı yatırımPatrushev, “” demesinin tesadüf olmadığını söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü, Washington’un Orta Doğu’da olduğu gibi Ukrayna’da da krizleri kışkırttığına dikkat çekti:

“Ukrayna’da da aynı şekilde davranıyorlar. Darbeleri kışkırttılar, neo-Nazi ideolojisinin yayılmasını teşvik ettiler, Ukrayna’yı askeri ve biyolojik deneyler çokgenine dönüştürdüler, Donbass’ta sivillerin öldürülmesine göz yumdular ve ülkemize karşı savaş hazırladılar. “Bu şartlarda Rusya, Donbass halkını korudu ve saldırgan planların uygulanmasına izin vermedi.”

NATO temsilcilerinin Rusya’nın kendilerinin sonuna yaklaşmalarına izin vermediğini, Ukraynalıların yalnızca Batı’nın Rusya’yı dizginleme aracı olduğunu açıkça ifade ettiğini kaydeden Kurul Sekreteri, şöyle konuştu: Bu tür eylemler nedeniyle ABD’ye ve kolektif Batı’ya olan güven ortadan kalktı” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu