Haber

Bursa’da 50 meslek lisesi öğrencisine Bosch’tan TEV bursu

BURSA (İGFA) –Bosch Powertrain Analysis Factory, 50. Yıldönümü özel irtibatı adına Bosch Burs Fonunu hayata geçirdi.

Proje kapsamında Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle Bursa’da 5 farklı meslek lisesinde öğrenim gören 50 öğrenciye 4 yıl burs verilecek.

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için desteklenen gençler kız öğrencilerden oluşacaktır.

Bosch Güç Aktarım Analiz Fabrikası Ticaret Müdürü Gitta Unger, imza töreninde yaptığı konuşmada, gençlerin hayatlarına dokunmaktan ve eğitimlerini pekiştirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “50 yıldır kalıcı sosyal projeler üretiyoruz. Bursa’daki ekonomik faaliyetlerin yanı sıra şehrimize ve Türkiye’ye fayda sağlamak. Bu bağlamda eğitim ve inovasyon odaklandığımız iki konu. 50. yılımız şerefine TEV iş birliği ile 50 öğrenciye 4 yıl süreyle burs desteği vereceğiz. Bosch Burs Fonu’ndan destek alacakların önemli bir bölümünü kız öğrenciler oluşturuyor. Bu desteği sektörün geleceğine daha fazla kadının dahil olması açısından çok önemli buluyoruz” dedi.

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, Türk Eğitim Vakfı olarak sürdürülebilir kalkınma hedeflerine, kaliteli eğitime ve toplumsal cinsiyet eşitliğine hizmet etmeyi ve toplumsal etkisi güçlü projeler üretmeyi esas aldıklarını belirterek, TEV burslusu olmanın kadınların hayata katılımını kolaylaştırdığını sözlerine ekledi. ve bugüne kadar burs alan kadınların yüzde 70’inin şunları yaptığını söyledi: O dönem aktif iş hayatında olduğunu söyledi.

Bosch tarafından desteklenecek öğrenciler aşağıdaki okullarda eğitim görüyor:

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, M. Kemal Coşkunöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Otomotiv Endüstrisi İhracatçı Birlikleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu